FAQ - často kladené otázky

Vítejte na stránkách FAQ, budeme rádi, když si přečtete již řešené technické vychytávky, možná váš dotaz již někdo řešil a zde najdete odpověď.

Řešení technických potíží viz zde

Mám zaveden kabel od kotle do obýváku k termostatu, ale v místě kotle není signál GSM (je ve sklepě) a žádná zásuvka 220V, máte nějaké řešení ?

 • Ano, stávající termostat nahradíte Exeo RF Termostatem a GSM Exeo DeskTopII jen zapojíte do zásuvky v místě dobrého příjmu GSM. Termostat je bateriový, nepotřebuje žádné další vedení, krom toho které již máte mezi kotlem a stávajícím termostatem, GSM komunikuje s termostatem bezdrátově.
  Varianta 2 - více zde

Nemám zaveden kabel od kotle do obýváku, máte řešení jak osadit weekendový dům termostatem a dálkovým ovládáním ?

 • Ano, ke kotli zapojíte do svorek pro termostat GSM Exeo DeskTopII a do obýváku použijete Exeo RF bezdrátový termostat. Ten je na baterie a může v tomto případě být i přenosný.
  Varianta 1 - více zde

Nemám zaveden kabel od kotle do obýváku a navíc v místě kotle není signál GSM (je ve sklepě), máte nějaké řešení ?

 • Ano, ke kotli nainstalujete Exeo RF vzdálené relé, do libovolného místa domu, kde je GSM signál jen zapojíte do zásuvky GSM Exeo DeskTopII a do obýváku či jiné místnosti, kde vyžadujete pohodovou teplotu použijete Exeo RF Termostat. Komunikace mezi jednotlivými komponenty je bezdrátová, termostat je na baterky, může být i přenosný.
  Varianta 3 - více zde

Je možné použít GSM Exeo pro ovládání topení s již stávajícím termostatem ?

 • Ano možné to je, ale ztratíte řadu výhod GSM Exeo. Protože pro komfortní ovládání a řadu funkcí je nutné, aby náš systém měl dokonalý dohled nad vaším kotlem a objektem. Především z důvodu možnosti přepínat mezi nezámrznou a komfortní teplotou, možnosti odeslat SMS s teplotou, odeslat SMS při poklesu teploty, při opouštění objektu jednoduše vypnout topení a mít ho připraveno k dálkovému zapnutí.

Co když mám v chalupě na horách velmi špatný signál GSM?

 • Řešení je několik, GSM Exeo je vybaveno standardním konektorem SMA a anténu běžňě dodávanou lze jednoduše nahradit anténou s ještě větším ziskem. Zde upozorňuji na velmi důležitou věc a tou je umístění antény na kovové podložce, například parapet apod. Je třeba mít na paměti, že anténa potřebuje vždy dva póly, jedním je anténa a druhým je právě ta podložka na kterou je signál veden kapacitní vazbou ze spodku antény.
 • Pokud máte signál například jen v nejvyšší části domu, je samozřejmě výhodné umístit anténu právě tam, ale je třeba mít na paměti, že dlouhý kabel mezi GSM a anténou není vhodné řešení, protože co získáte na anténě ztratíte útlumem na kabelu. Exeo nabízí lepší řešení a to sice umístit Exeo právě v nejvyšším místě v domě a pro ovládání technologií (kotle) využít některého z příslušenství - kontakt v termostatu či Exeo RF Relay. Je tedy pak nutné do nejvyšší části domu (půda apod.) zavést napájení, ostatní komunikace bude bezdrátová.

Co když nebude v mém domě fungovat bezdrátová komunikace spolehlivě, obecně nemám k bezdrátům důvěru ?

 • Nebojte se, Exeo komunikuje se všemi komponenty obousměrně, takže pokud se nepodaří vlivém rušení nějaká informace přenést, spojení se opakuje. Pokud by přeci jen ve vašem domě bezdrát nefungoval, GSM Exeo umí fungovat jako repeater - opakovač mezi termostatem a vzdáleným relé, tím zvýšíte dosah na dvojnásobek.

Nemusím se obávat, že když mi dojdou baterie v termostatu, že si nezatopím ?

 • To se obávat nemusíte, od okamžiku, kdy Exeo RF Termostat hlásí na displeji LOW BATT baterie ještě vydrží několik týdnů, navíc pokud nastavíte v GSM Exeo telefonní číslo správce viz parametr Y 70 nebo Y 161 a správně datum a čas, pak krom toho, že Vám každého prvního v měsící ve 12h bude zaslána SMS se stavem systému, že je vše v pořádku, tak při vybité baterii v kterémkoli bezdrátovém komponentu budete upozorněn na vybitou baterii pomocí SMS každé tři dny ve 12 hodin v poledne, včetně upřesnění o který komponent se jedná.

Jak funguje u GSM exeo nastavení teploty mezi nezámrznou a komfortní?

 • Při správném nastavení a povoleném temperování, vypnutí topení znamená přechod na režim temperování, zapnutí topení pak znamená přechod na topení na nastavenou teplotu. Změnu provedete buď dálkově SMS nebo zavoláním a pani ve sluchátku vám vše poradí, při opouštění objektu jen přepnete stiskem tlačítka na GSM Exeo nebo termostatu.

Jak zjistím, že zařízení funguje a topení topí ?

 • Kdykoli můžete zavoláním nebo SMS poptat GSM Exeo na stav topení a teplotu.

Jak jednoduše zabezpečit malý objekt - elektronické zabezpečení malého objektu (jednoduchá EZS) ?

 • Pokud již máte zakoupen GSM EXeo pro ovládání topení, bude investice spočívat jen v zakoupení Exeo RF PIR. Zahlídávat a odhlídávat můžete buď SMS nebo EXEO RF SOS klíčenkou.

Jde pomocí GSM Exeo dálkově ovládat elektrické přímotopy nebo akumulačky ?

 • Ano jde, zařízení je v podstatě jedno co ovládá. Pokud máte přímotopy různě po domě a nemají společný uzel v rozvaděči, nejjednodušší je použití Exeo RF zásuvek, můžou být až 4 a páty přímotop ovládat přímo pomocí GSM Exeo. Pokud máte přímotopy zavedeny do jednoho uzle do rozvaděče, pak asi nejlepší je inspirovat se variantou 3 zde nebo novým GSM ovládáním GSM Exeo DIN v provedení do rozvaděče.

Potřebuji hlídat teplotu v objektu, ve vinném sklepě apod a zaslat SMS při poklesu či překročení teploty, lze to s GSM Exeo ?

 • Ano to lze, standardně můžete pro měření teploty použít Exeo RF Termostat. Nyní máme i nové bezdrátové teploměry s vlhkoměry například pro vinné sklepy apod.

Umí GSM Exeo dálkové ovládání bojleru abych neohříval vodu celý týden zbytečně ?

 • Ano samozřejmě je možné ovládat boiler například pomocí Exeo RF vdálené relé

Je možné pomocí GSM Exeo odeslat SMS například poruchy kotle, čerpadla nebo pokles tlaku plynu ?

 • Ano pomocí Exeo RF OEM je možné odeslat SMS na základě aktivace vstupu například sepnutím kontaktu. Výhodou je že modul je bezdrátový, takže může být vzdálen od samotného GSM Exeo. S konkrétním dotazem kontaktujte naší technickou podporu.

Chtěl bych odálkově ovládat Saunu, je to možné ?

 • Ano to možné samozřejmě je, záleží na ovládací jednotce sauny jaký bude potřebovat typ výstupu apod., kontaktujte naší technickou podporu.

Lze s GSM EXEO ovládat čerpadlo či topení ve Whirpool, ve výřivce ?

 • Ano to samozřejmě možné je. Kdyby nebylo z nějakého technického důvodu možné využít GSM Exeo, navštivte www.vmi.cz, tam naleznete řadu dalších GSM produktů nebo nás kontaktujte na 720 404 500.

Je možné vaším zařízením ovládat filtraci bazénu, hlídat teplotu bazénu ?

 • Ano to možné je buď přímo zapojením do GSM Exeo nebo pomocí Exeo RF vzdáleného relé. Pro měření teploty bazénu jsme schopni na zakázku dodat bezdrátový teploměr do bazénu.

Rád bych rozšířil GSM Exeo o hlásič kouře, že bych v případě nebezpečí dosta SMS, je toto možné ?

 • Ano to možné je, zakupte náš standardní produkt Exeo RF kouřový hlásič. Podobně je možné hlídat například zaplavení pomocí Exeo RF detektor zaplavení.

Umí GSM Exeo poslat SMS o výpadku napájení ? Například při výpadku napájení pro mrazák ?

 • Ano toto umí GSM Exeo DeskTopII standardně, je totiž vybaven záložním akumlátorem a detektorem výpadku napájení.

Co vše je možné díky GSM Exeo ?

 • Hlášení na mobil na základě sepnutí kontaktu - lze pomocí Exeo RF OEM modulu nebo Exeo RF vzdálené relé
 • Relé ovládané mobilem - buď GSM Exeo DIN se čtyřmi výstupy (2x relé 230V 8A) nebo GSM Exeo DeskTop s jedním výstupem 230V 8A
 • Jednoduché zabezpečení prostoru pomocí Exeo RF PIR
 • Přivolat pomoc stiskem tísňového tlačítka na klíčence - standardní funkce Exeo RF SOS klíčenka
 • Kouřový hlásič - již jsme výše zmiňoval Exeo RF kouřový hlásič
 • Hlídat teplotu a při překročení popřípadě podkročení odeslat SMS - Ano standardní funkce obou GSM Exeo

Je něco co s GSM Exeo nebo s produkty od www.vmi.cz nejde ?

 • Ne není nic takového, vždy vyřešíme cokoli. Kontaktujte nás na 720 404 500.

FAQ - řešení technických potíží

Mám GSM Exeo a Exeo RF termostat, po zapnutí topení zavoláním sice pani ve sluchátku nahlásí, topení zapínám, ale k zapnutí dojde až za 1 minutu ?

 • To je v naprostém pořádku, informace o zapnutí je uchovávána v GSM Exeo a termostatu se předává každou cca 1 minutu z důvodu šetření baterií v termostatu.

GSM dálkové ovládání ve variantách: