Novinky

17.11.2020
Zónová regulace pro GSM Exeo

Po více než ročním testování zónové regulace pro GSM Exeo DIN na řadě instalací jsme doplnili firmware o řadu zajímavých funkcí. Vznikl nádherný bezdrátový zónový expander s 8 výstupy v šíři jen tří DIN modulů pro řízení termoventilů, ideální pro instalaci přímo do rozdělovače teplovodního vytápění. Firmware umožňuje také bezdrátovou zásuvkou ovládat doplňkové elektrické topení například žebřík v koupelně, konfigurace umožňuje zvolit která zóna ovládá hlavní výstup pro kotel a která ne - neboli doplňkové elektrické topení nebude ovládat hlavní kotlový výstup. Expandér disponuje 8 výstupy a nový firmware umožňuje použití výstupů GSM Exeo DIN rovněž pro ovládání zón, tím je možné naprosto bezdrátově ovládat termoventily například ve dvou různých místech - patrech.

10.11.2020
GSM Exeo DIN má speciální funkci pro nabíjení akumulačních kamen v režimu temperování

Na základě podnětů vás zákazníkù, jsme doplnili firmware GSM Exeo DIN o funkci automatického zapnutí výstupu pro ovládání nabíjení akumulaček v režimu temperování. Dálkové ovládání akumulačních kamen pak řídí foukání dle termostatu, nabíjení dle vaší potřeby nezávisle z aplikace a navíc se nabíjení automaticky spustí v režimu temperování. Nabíjení je potřeba připojit na výstup 2 GSM Exeo DIN a správně nastavit parametr Y 21 na hodnotu 7.

30.10.2020
Magnetický kontakt umí díky vnitřní sirénce funkci předpoplachu

Vyslechli jsme náměty vás uživatelů a implementovali do firmware magnetického kontaktu funkci předpoplachu. To znamená, že při vstupu do objektu vás sirénka krátce upozorní na to, že je systém zahlídán.

6.1.2016
Bezdrátová klávesnice pro GSM Alarm

S novým rokem Exeo přichází s bezdrátovou klávesnicí pro GSM Alarm, jež zvýší možnosti GSM Exeo. Jak už tomu u Exeo bývá, klávesnice vyniká řadou unikátních funkcí.

Základní funkcí klávesnice je samozřejmě pohodlně zajistit a odjistit GSM Alarm. Nechybí ani funkce částečného zajištění na noc pro případ, kdy v části objektu spíte.

Bezdrátová Exeo klávesnice pro GSM alarm

Díky obousměrné komunikaci mezi klávesnicí a GSM Alarmem, zobrazuje klávesnice skutečný stav zajištění alarmu. Což je výhodné hned z několika důvodů. Po vstupu do objektu hned vidíte, zda je alarm zahlídán - zajištěn a hlavně v případě změny stavu hlídání například smartphone aplikací, SMSkou nebo klíčenkou klávesnice vždy ukazuje skutečný stav. GSM Alarmy v této cenové třídě většinou zobrazují stav střežení buď pípnutím nebo pomocí kontrolky LED přímo na centrální jednotce, ale tu se snažíme při instalaci vždy co nejlépe ukrýt, takže uživatel na LED kontrolku vlastně nevidí a pípnutí neslyší. Zobrazení stavu hlídání na klávesnici je idealním řešením, které v této cenové třídě není běžné.

Klávesnice je na baterie s životností minimálně jeden rok, samozřejmostí je upozornění pomocí SMS správci systému na nutnost vyměny baterie.

Další zajímavostí je takzvané rychlé zahlídání, možnost vložení až 63 kódů a řada dalšího.

Promyšleným a velmi elegantním způsobem je vyřešeno upevnění klávesnice. Uvnitř je silný magnet, takže je možno ji buď přimagnetovat přímo na magnetický povrch, pro montáž na zeď nebo nábytek je součástí dodávky magnetická podložka, kterou přimontujete na zeď nebo přilepíte oboustrannou páskou na nábytek a na ni klávesnici jen přimagnetujete. Díky kvalitnímu neodymovému magnetu a šikovně vyřešené podložce klávesnice drží jak přibitá a při obsluze se nekynklá.

Věříme, že Exeo klávesnice pro GSM Alarm zvýší hodnotu projektu Exeo, zde je nutné zmínit, že takovýto propracovaný doplněk je u GSM Alarmů v této cenové třídě naprosto unikátní.

25.11.2015
Aplikace pro Smartphone termostat pro iOS

Vydali jsme aplikaci pro GSM Exeo pro ovládání topení pro iOS. Aplikace umožňuje jednoduše ovládat topení, další výstupy systému, GSM alarmu, zobrazení teplot v aplikaci a řadu dalšího. Unikátním řešením je, že SIM karta instalovaná v GSM Exeo nemusí mít žádný datový tarif. Samozřejmostí je zobrazení aktualního stavu topení, teplot v místnosti, venku a kdekoli jinde, stavu alarmu a přídavných výstupů a vstupů. Ke stažení na App store pod názvem GSM Exeo. Ukázkové video zde:11.11.2015
Nový rychlý instalacni návod pro GSM Exeo pro ovládání topení

Na základě přání Vás zákazníků jsme vydali nový obrázkový rychlý instalační návod, níže ke stažení souhrn návodů:
GSM Exeo Set uplny (návod ke stažení)

15.9.2015
Drobné příslušenství pro instalaci GSM Exeo

Na základě dotazů vás zákazníků jsme zařadili do prodeje drobné příslušenství jako jsou montážní patice na DIN lištu, relátka vhodná pro ovládání stykačů, zhášecí kondenzátory, rozvaděče a řadu dalšího. Jedete v sobotu instalovat Exeo a všude mají zavřeno? Zkuste nám zavolat, programátoři tu bývají i o weekendech, tak se klidně zastavte :-)

3.8.2015
Odpinování SIM karty pomocí tlačítek Smartphone termostatu

Vzhledem k nárůstu počtu mobilních telefonů se SIM kartou velikosti micro SIM a nano SIM vznikala při instalaci až do současné chvíle otázka - jak SIM kartu "odpinovat" neboli na ní vypnout PIN. GSM Exeo "jede" na mini a váš smartphone "jede" na micro, v horším (jako vývojář se nebojím z důvodu spolehlivosti použít slovo tragickém - naprosto nepochopitelném) případě na nano SIM.

Jde o to, že jste museli až do teď SIM kartu vylomit na velikost jež podporuje váš smartphone, odpinovat jí (vypnout požadavek na PIN) a pak jí nainstalovat do GSM Exeo. Již vylomená SIMka (byť navrácena do původního rámečku) se v držáčku může různě kroutit, nadzvedávat, prohýbat apod (obzvláště genialní nano SIM se prohýbá již po pouhém vylomení) a zbytečně způsobovat potíže jinak naprosto spolehlivého GSM Exeo. Tedy již žádné vylamování!

SIM kartu instalujte do GSM Exeo zapinovanou, po zapnutí budete vyzváni chytrým termostatem k zadání PINu, tlačítko PRG posouvá kurzor nastavované číslice PINu, šipky mění konkrétní hodnotu číslice, po správném zadání potvrdíte podržením tlačítka SET. GSM Exeo samo provede vypnutí PINu, takže při případném znovuzapnutí již nebudete muset PIN vkládat.

Mini SIM se pomalu stane opouštěným standardem, to zda je to věc rozumná a proč tomu tak je, když smart telefony se poslední dobou spíše kvůli velikosti displeje zvětšují, zůstává ve hvězdách. Podstatné je, že EXEO jde s dobou a připravuje vždy řešení.

28.3.2015
Externí bezdrátová siréna pro GSM Alarm

Exeo je špičkový GSM Alarm pro zabezpečení domů a bytů - nyní mu nechybí ani externí bezdrátová siréna ! OD SW 2.28 disponuje GSM Alarm Exeo všemi typy smyček, které si u dokonalého alarmu můžete představit. Rovněž sortiment příslušenství obsahující kvalitní PIR detektory s digitální analýzou signálu, magnetické dveřní kontakty, kouřové hlásiče, vodní hlásiče atd dělají z Exeo kvalitní GSM Alarm české výroby za velmi rozumnou cenu.

Nyní s příchodem externí bezdrátové sirény tomuto českému GSM alarmu už nechybí nic ! Siréna je konstruována s přihlédnutím dlouhé životnosti baterií - až 5 let. Baterie je automaticky kontrolována a na její konec životnosti budete upozorněni SMS zprávou. Díky pravidelným testovacím přenosům je zajištěna spolehlivost funkce sirény GSM Alarmu.

Více o bezdrátové externí siréně čtěte zde

15.12.2014
Pohybový detektor - PIR detektor dostal nový design

Pohybové čidlo Exeo RF PIR pro GSM Alarm

PIR čidla pro GSM Exeo si díky zvýšení užitné hodnoty GSM Exeo pro ovládání topení získala velikou oblibu. Děkujeme Vám zákazníkům, správně jste pochopili výhodu řešení rozšířit své Exeo pro ovládání topení o PIR detektor a tím získat malý a spolehlivý GSM alarm pro menší objekty.

A tak nyní přicházíme s PIR detektory v novém líbivém designu, v kvalitě Exeo se zachováním všech funkcí - testovací přenosy spojení, pravidelný automatický test baterií v detektoru, obousměrná komunikace a nový signálový algoritmus proti falešným poplachům. Exeo RF PIR lze samozřejmě používat se všemi GSM Exeo moduly a sety, takže samozřejmě i s GSM Exeo SET pro topení

24.11.2014
Další Vzdálený teploměr pro GSM Exeo za příznivou cenu

Díky vaším podnětům a kladným ohlasům na náš magnetický kontakt pro Alarmové zabezpečení s GSM Exeo, jsme vyvinuli malý a cenově velmi zajímavý RF teploměr pro Exeo. Jeho funkce je podobná jako naše stávající teploměry, malé bezdrátové zařízení, které spárujete s GSM Exeo a měříte další vzdálenou teplotu. Veškeré funkce zaslání teploty při poklesu pod nastavenou mez a chránění tím domu před promrznutím zůstavají samozřejmě zachovány. Tento teploměr najde jistě také uplatnění díky funkci hlídání nejnižší teploty, kterou GSM Exeo od sw 2.21 disponuje a umožňuje tím hlídat nezámrznou teplotu na více místech. Běžný problém, kdy vám do vaší referenční místnosti ze které hlídáte nezámrznou teplotu v zimě svítí sluníčko a někde na chodbě na severní straně Vám zatím hezky promrzá a praská radiator je tak vyřešen. Teploměr navíc ve verzi EXT umožňuje připojení externích teplotních sond. Více naleznete zde

17.11.2014
Zobrazení venkovní teploty na displeji prostorového Exeo GSM termostatu

Měřit teplotu, zobrazovat v SMS, hlídat a zasílat SMS při dosažení limitních hodnot teplot umí Exeo už velmi dlouho. Na přání vás zákazníků jsme zapracovali do nového Firmware zobrazení teploty zvoleného vzdáleného teploměru na displeji termostatu. Jednoduchá, ale velmi příjemná funkce, jež dělá Exeo pro dálkové ovládání topení ještě dokonalejším :-)

24.10.2014
Nově nabízíme externí teplotní sondy k našim teploměrům...

Kromě nového příslušenství, které naleznete zde, jsme rozšířili sortiment o několik typů teplotních sond pro Exeo teploměry. Teplotní sondy jsou určeny pro příslušenství Exeo RF Teploměr Lite EXT a Exeo SMS teploměr IP65. Vyberte si teplotní snímač v mechanickém provedení jež vyhovuje vaší aplikaci a měřte teplotu ve vaší sauně, teplotu otopné vody vaší soustavy, teplotu půdy vašich sazeniček či cokoli jiného. Zajímavou aplikací je například měření teploty chladniček a mrazniček s návazností na možnost odeslání ALARM SMS při dosžení nastavené teploty. Zajímavé například pro hlídání teplot pro uskladnění vakcín, potravin apod. Nově s firmware GSM Exeo 2.25 měříme dálkově teplotu až do 120 stupňů. K vodotěsnému teploměru je nutné sondu objednat při objednávce, je na pevno spojena s teploměrem, u Exeo RF Teploměr Lite EXT je sonda připojena konektorem a je možné ji připojit dodatečně.

14.10.2014
GSM EXEO DESKTOP má nově dva fyzické výstupy se zajímavými funkcemi...

Na přání Vás zákazníků, má Desktop nově o jeden fyzický výstup více. Na spodní desce přibyla násuvná svorkovnice s transistorovým výstupem. Tento transistor je možné využít nejen jako další volně ovládaný výstup, ale hlavně disponuje řadou zajímavých funkcí.

Například stav střežení, sepnut nebo rozepnut při zahlídaném systému. Indikace změny střežení nebo vnější přídavná siréna (však nezálohovaná, ale jako signál do dalšího zařízení může najít své uplatnění).

Zajímavým využitím některých funkcí nového výstupu je například možnost uzavření hlavního přívodu vody do objektu při zastřežení, zavření garážových vrat nebo žaluzií při zahlídání Alarmu apod.

GSM EXEO DIN dostal nové funkce na výstupu 4 samozřejmě také :-) (od verze FW2.28)

8.8.2014
Rozšířili jsme rodinu Exeo o dveřní a okenní magnetický kontakt

okenní magnetický design

Na základě přání Vás, zákazníků, jsme rozšířili Exeo o nový bezdrátový magnetický kontakt. Tím se GSM Exeo stává opravdovým alarmem pro menší objekty, chalupy, garáže kanceláře apod. Magnetický kontakt stačí nalepit na okno nebo dveřní rám a instalace je hotová. Díky jeho funkci se tak GSM Exeo stává kvalitním alarmem s plášťovou ochranou budovy, navíc s možností částečného zahlídání.

Částečné zahlídání umožňuje zahlídat objekt například i v noci, kdy v něm spíte a chcete mít zahlídanou jen třeba spodní část nebo právě pouze vchodové dveře. Nový magnetický sensor obsahuje i malou sirénku, která se aktivuje narušením objektu.

Nové příslušenství je možné použít i jen jako další doplňkovou bezdrátovou sirénku. Dveřní alarmový kontakt máme i ve verzi EXT pro připojení externího detektoru, tím získáte další vzdálený alarmový vstup v rodině Exeo například pro hlídání hladiny vody, detekce otevření "čehokoli", zkrátka modůlek, kde libovolným rozepnutím kontaktu zašlete SMS kamkoli. Napájení dveřního detektoru je bateriové, životnost baterií 2 roky, komunikace 868MHz zabezpečená, bezdrátová.

29.5.2014
Nové příslušenství - nové externí teploměry pro měření a monitorování teplot s externí sondou

Přicházíme s novými teplotními čidly pro rodinu Exeo. Jednotlivé varianty budou postupně doplňovány a postupně nahradí stávající teplotní čidla. Hlavní výhodou nových čidel je možnost připojení externí sondy k bezdrátové jednotce a zvýšení rozsahu pro měření teplot až do 120 stupňů. Rovněž se tím zkrátí čas reakce na změny teploty. Tato novinka umožňuje měření teploty teplovodního potrubí, sauny a dalších objektů příložnou sondou, která se zapojí do bezdrátové jednotky. Také přináší výhody pro měření teplot mrazáku, kde bezdrátová jednotka není vystavena mrazu, což má pozitivní vliv na životnost baterií a dosah jednotky (ta nemusí překonávat stěny mrazáku). Nové teploměry jsou k dispozici v pokojovém a v průmyslovém provedení s krytím IP65. Teploměry s krytím IP65 jsou rovněž vhodné pro měření a kontrolu teplot ve sklenících, pěstitelských podmínkách, sadových školkách, skladovacích prostorech potravin a pro mnoho dalších využití.

27.1.2014
Nový software GSM Exeo Sw 2.21

Sw 2.21 nově umožňuje ve spojení s externími teploměry hlídat nezámrznou teplotu i v dalších místnostech. Správným nastavením zvolíte které teploměry mají sloužit pro temperování, Exeo pak v temperovacím režimu ovládá kotel dle teploměru s nejnižší teplotou.

1.1.2014
Nový firmware Exeo termostatu

Od firmware 1.20 umožňuje termostat kromě ovládání topení, ovládat i zobrazovat stav dalších výstupů systému Exeo. Stav výstupů je zobrazován po stisku tlačítka SET pod intenzitou GSM signálu. Rovněž nový firmware zobrazuje v programovatelném režimu časy komfortní teploty na bargrafu.

15.12.2013
Vydána aplikace pro Android

Aplikace ke stažení zdarma Připravili jsme pro Vás Android aplikaci pro ovládání GSM Exeo. Po instalaci a vyžádání stavu z GSM Exeo se aplikace sama nakonfiguruje dle konfigurace Vašeho GSM Exeo. Aplikace ke stažení zdarma zde

23.8.2013
GSM ovládání na DIN lištu

GSM Exeo (centrální jednotka) nyní k dispozici i v provedení DIN - pro montáž na DIN lištu do rozvaděče. GSM Exeo DIN v celkové šíři 3 modulů (52,5mm) disponuje celkem 4 výstupy, 2 vstupy a samozřejmě záložním akumulátorem. Tento nový GSM modul je plně kompatibilní s provedením desktop. Za zmínku stojí integrovaný zdroj, takže napájecí napětí je 230V. Dálková konfigurace přes webové rozhraní samozřejmostí. Tento GSM komunikátor je ideální pro dálkové ovládání topení, hlídání teplot, hlídání hladiny ve studni apod.

15.6.2013
Akční set Exeo Alarm za zvýhodněnou cenu

Připravili jsme pro Vás akční set Exeo Alarm za zvýhodněnou cenu. Set obsahuje GSM Exeo plné konfigurace, čili je možné jej dále rozšiřovat o veškerá Exeo příslušenství, 2x Pir detektor a dvě klíčenky pro zajištění a odjištění. Kupte si kvalitní GSM Alarm pro hlídání bytu v době dovolených ihned za akční cenu a ovládání topení Vás na podzim bude stát už jen pár korun :-)

31.5.2013
Spuštěna ostrá verze webového Exeo konfigurátoru

Díky Exeo konfigurátoru nastavíte své GSM Exeo pohodlně na dálku z počítače. Vstoupit zde

15.5.2013
Exeo nyní i jako kvalitní Alarm

GSM Exeo s novým firmwarem umožňuje kvalitní zabezpečení objektů až s 16 PIR detektory s volitelným režimem typu smyčky (zpožděná plášťová - okamžitá plášťová - okamžitá vnitřní - 24h). Což umožňuje i hlídání objektu ve kterém spíte díky možnosti částečného zahlídání. Čidla předávají centrální jednotce informaci o tom, že komunikují (tkzv. testovací přenosy), stav baterie v čidle atd. Díky tomu se jedná skutečně o velmi spolehlivý alarm za naprosto bezkonkurenční cenu, v kvalitě Exeo, tak jak jsou zákazníci zvyklí.

30.4.2013
Nové bezdrátové čidlo teploty za zajímavou cenu navíc s vlhkoměrem

GSM Exeo díky novému teploměru s vlhkoměrem umožňuje nově sledovat už i vlhkost prostředí, možné je připojit až 4 teploměry s vlhkoměrem. Teplota a vlhkost je pak přehledně zobrazena ve vyžádané nebo automatické SMS. Díky této novince, se GSM Exeo řadí už nejen mezi zařízení dálkového ovládání, ale i dálkového monitoringu prostředí. Čidla dalších veličin budeme postupně zapracovávat. Exeo RF teploměr s vlhkoměrem funguje s firmware od 2.10+.

10.4.2013
Nový bezdrátový Detektor pohybu pro GSM Alarmy

Rozšířili jsme nabídku o nový bezdrátový Detektor pohybu. Nové pohybové čidlo Exeo RF PIR pro GSM Exeo Alarm je nově na tužkové baterky a je osazeno novým vnitřním zapojením v obvodu powermanagmentu, což umožňuje vyždímat veškerou kapacitu z tužkových baterií a tím funguje bez jejich výměny minimálně 1.5 roku. Navíc upgradem firmware GSM Exeo se podařilo rozšířit možnost připojených čidel až na 16! Zajímavá je i jeho nová cena ! Díky této novince se stává GSM Exeo velmi zajímavým řešením už i v oblasti zabezpečení. Tento detektor funguje s firmware od 2.10+.

1.12.2012
Všechny zařízení GSM Exeo jsou nově dodávány včetně záložního Li-Ion akumulátoru

Na základě podnětů Vás zákazníků dodávíme odedneška všechny modifikace GSM Exeo včetně záložního akumulátoru. Děkujeme za vaši zpětnou vazbu o tom, jak informace o výpadku (sítě) napájení vašeho domu je pro vás důležitá a právě pro tuto funkci je záložní akumulátor nezbytností.

GSM dálkové ovládání ve variantách: